Нишком, коли ще і ніхто не бачить, своє робити зручніше: «Сокіл» в гостях поступився «ДЕ ТРЕЙДИНГу»

2
1614

Перемога і три очки – в тому турнірному становищі, в якому знаходилися перед грою 16-го туру чемпіонату України «ДЕ ТРЕЙДИНГ» та «Сокіл», іншого завдання в обох команди бути не могло бути. Все було доволі очевидним. Господарям майданчика тільки переможний результат залишав надії в останньому турі регулярного чемпіонату спробувати заскочити на підніжку поїзда, який від’їжджає в плей-офф. Хмельничани в разі максимального результату цей самий плей-офф гарантували б собі залізобетонно, вже не маючи залежності від підсумкових результатів 18-го туру.

Щоправда, тиждень тому головний тренер представника Донеччини Олександр Хурсов висловився на кшталт того, що після поразки від «Моноліту-Viva Cup» його команда в чемпіонаті буде «догравати», а всю ставку зробить на те, щоб пройти якомога далі в Кубку України. Проте в «Соколі» цим словам значенням не надавали, розумніше було сприймати їх не більше, ніж емоційними, тому Роман Ковальчик налаштовував своїх підопічних виключно на відповідальне протистояння. Тим більше, що до Сєвєродонецька наша команда вирушила з кадровою втратою в особі Миколи Сохорука, який не зміг виїхати на гостьову гру через застуду.

Вже в стартові хвилини суперники створили загрози протилежним воротам, і найбільше небезпечно було, коли на 3-й хвилин Данилюк вийшов сам на сам з Гурком, але його удар прийшовся у воротаря господарів. Згодом здалеку небезпечно пробивав Бабак, і Гурко знову зіграв надійно. На 9-й хвилині Бабак мав вже більш реальну нагоду відкривати рахунок, але, вийшовши на побачення з Гурком, перекинув м’яч і через воротаря, і через ворота. За три хвилини після довгої передачі Шевченка Абзалов головою підкорегував політ м’яча – штанга! Як це часто густо буває в футболі, не реалізувавши свої нагоди, наша команда пропустила: Дмитро Калуков вийшов на ударну позицію і з 8-ми метрів пробив без шансів для Шевченка.

Надалі м’ячем більше володів «Сокіл», господарі відповідали контратаками, і на 18-й хвилині Сагайдачний, обігравши Гуцуляка на правій бровці, вийшов на рандеву з Шевченком: тут вже наш воротар зіграв бездоганно, перевівши м’яч на кутовий. До перерви «Сокіл» провів ще кілька атака, але рахунок 1:0 на табло залишився незмінним.

На жаль, на цьому футзал і закінчився. Ні-ні, команди продовжували грати в Льодовому Палаці спорту, але як вони це там робили, про це були в курсі тільки безпосередньо ті, хто в цьому Палаці спорту був присутнім. Інші ж численні зацікавлені вболівальники на моніторах своїх комп’ютерів могли бачити таку картинку.

Трансляція гри з Сєвєродонецька

А інформації про перебіг подій, на рівні, хоча б який там рахунок, не було навіть на офіційному сайті Асоціації футзалу України, яка б мала подбати про те, щоб футзальна спільнота була в курсі оперативної інформації про доленосну для обох команд гру.

Проте до гри Асоціація подбала про інше: на гру були призначенні арбітри, які мали всі підстави бути зацікавленими в тому, щоб перемога в цій грі була у конкретної команди, і ця команда – не «Сокіл». Мова про географічну дотичність арбітрів або до однієї з команд-учасниць гри, або до іншої, в якої пряма зацікавленість в певному результаті. Ще в першому таймі, коли було кілька непризначених в бік господарів фолів, в тому числі і при грі рукою в своєму штрафному майданчику, в той час коли за аналогічні порушення гравці «Сокола» каралися миттєво, однозначно показували певну симпатію до «ДЕ ТРЕЙДИНГа». Що ж коїлося на майданчику за відсутності трансляції, залишається лише здогадуватися, як і про те, чи випадково саме зараз, саме в цій грі в Льодовому Палаці спорту зник інтернет, в той час як на всіх інших матчах в Сєвєродонецьку він працював ідеально? Чи не заради того, щоб потім в Хмельницькому не було питань та на офіційному сайті не з’являлась «Післямова до гри», в якій ретельно були б розібрані всі неоднозначні рішення арбітрів?

Щодо географічної дотичності арбітрів, то вона така. Арбітр Леонід Жиронкін зараз формально належність до Києва, але всім добре відомо, що він з Луганщини. Другий рефері, Юрій Кондратьєв, наразі представляє… Житомир. А з якого міста команда «ІнБев», яка в турнірній таблиці розташовується всього одним рядком вище «Сокола» і кровно зацікавлена в тому, щоб вище «Сокола» і залишитися перед очною грою цих команд в заключному турі регулярного чемпіонату? Тому конкретне питання до Асоціації футзалу України: чи вже така була життєва необхідність призначати саме цих арбітрів – з Луганщини та Житомира, щоб їхня географічна дотичність дала приводи для озвучених питань?

Сама ж гра завершилась перемогою «ДЕ ТРЕЙДИНГа» 3:0, і інші коментарі до другого тайму відсутні.

За тиждень «Сокіл» в Харкові зіграє гру-відповідь 1/8 фіналу Кубку України. Доля ж того, чи бути нашій команді в плей-офф, вирішиться 13 лютого, коли в 18-му турі хмельничани зіграють в Житомирі проти «ІнБева».