Побиття в Запоріжжі: Україна вдруге розтрощила Молдову

0
532

В другій товариський грі між збірними України та Молдови головні тренери команд Олександр Косенко та Володимир Вусатий серед тих п’яти гравців, які першими вийшли на майданчик, зробили тільки по одній заміні. Стартові четвірки залишилися незмінними, а на останньому рубежі грали, відповідно, Юрій Савенко та Олексій Капсамун.

П’ять хвилин суперники відіграли «без воріт». Гравці вовтузили м’яча туди-сюди, але воротарі залишалися без роботи. Коли ж на 6-й хвилині українці заробили кутовий, Шотурма закинув м’яч на Зварича, той пробив, і Капсамун свої збірну не виручив.

Після голу повільна течія гри продовжилась, а жвавіше на майданчику ставало, коли хтось припускався помилки, що давало супернику можливість для контратаки. На 10-й хвилині збірна України, не напружуючись, збільшила перевагу. Шотурма зробив несильний удар в напрямку воріт, Корсун трохи підкорегував напрямок, і Капсамуну вдруге довелося діставати м’яча з сітки. Де другий гол – там і третій. За хвилину після довгої передачі Фаренюк скинув м’яч під удар Єрьоміну, той пробив, коли ж Капсамун відбив м’яча, Фаренюк з відстані пів метра спрямував його до порожніх воріт. Воротар Молдови взагалі не виручав, а на 12-й хвилині ще і його невиправданий вихід з воріт дозволив Зваричу вразити порожні ворота ударом зліва метрів з 9-ти. І це вже 4:0.

Юрій Савенко про те, що він є на майданчику, дав привід згадати лише на 13-й хвилині. Гості вивели на удар Подлеснова, до воріт було 7 метрів, але голкіпер «Продексіму» в кидку відбив м’яч в аут. В цей час в воротах Молдови вже грав Олег Китороаге, і на 15-й хвилині «розмочили» і його. Малишко пробив з середньої дистанції, голкіпер відбив м’яча прямо на Фаренюка, який спокійно оформив дубль.

5:0 – і це вже було схожим на побиття, бо суперник на майданчику виглядав повністю безпорадним та деморалізованим. До перерви Україна могла збільшити свою відчутну перевагу, але Пелех влучив у штангу.

З перших же секунд другого тайму збірна Молдови почала грати з «п’ятим», яким діяв Обаде. Після першого його удару ледь не відзначився Савенко, але не влучив у порожні ворота. В наступній атаці Обаде таки був близьким до голу, але Савенка підстрахувала штанга. За кілька миттєвостей вже Зварич вийшов «п’ятим» у України, але йому довелося демонструвати свої воротарські здібності, коли він відбив удар небезпечний удар Обаде. Тож про другий тайм можна казати, що тренери присвятили його різноманітним експериментам.

Гості при грі з «п’ятим» доексперементувалися до шостого голу, який ударом від своїх воріт забив Юрій Савенко. Після тривалого затишшя сьомий м’яч у ворота Молдови спрямував Кузь, він же за 5 секунд встановив остаточний рахунок 8:0.

Наскільки корисним для збірної України було таке собі «тренування без будь-якої підвищеної відповідальності», це вже вирішувати Олександру Косенку та його помічникам.

Запоріжжя. 9 грудня. Товариський матч
Україна – Молдова – 8:0 (5:0)

Україна: Юрій Савенко (Олександр Сухов, 30) – Михайло Зварич, Микола Білоцерківець, Петро Шотурма, Ігор Корсун – Сергій Малишко, Артем Фаренюк, Олег Єрьомін, Сергій Журба – Микола Микитюк, Тарас Кузь, Мар’ян Пелех, Олександр Педяш – Кирило Ципун

Молдова: Олексій Капсамун (Олег Китороаге, 13) – Олександр Цимбаліст, Кристіан Обаде, Сергій Ніколайчук, Леонід Подлеснов – Костянтин Ніца, Марін Стан, Костянтин Гуржуй, Юріє Дороган, Вадим Цуркану, Іон Коваль, Даніел Адам, Роман Сирбу

Голи: Михайло Зварич, 6,12, Ігор Корсун, 10, Артем Фаренюк, 11,15, Юрій Савенко, 25, Тарас Кузь, 34,40