Преміум-ліга: феєричний бенефіс Мустафіна та синхронна капітуляція фаворитів

0
1502

Повторні стикові матчі за місця у дивізіонах 1 та 2 на наступний сезон видалися багатими на несподіванки

Ось і завершився третій за ліком розіграш Преміум-ліги відкритого Чемпіонату Хмельницького з футзалу, організований Асоціацією міні-футболу (футзалу) Хмельницької області. Вслід за визначенням чемпіонів та призерів у всіх п’яти дивізіонах, відкритим залишалося лише питання їх остаточних складів на наступних сезон. Відповідь на нього повинні були надати результати повторних стикових матчів, які відбулися у неділю, 20-ого березня, у спорткомплексі УМВС, та стали своєрідним «фінальним акордом» яскравого та насиченого сезону, востаннє потішивши багаточисленну глядацьку аудиторією змістовним та результативним футзалом. Також звітні матчі подарували чимали несподіванок, оскільки у всіх дуелях підсумковий успіх та підвищення у класі здобували колективи нижчі за рангом, а ось усі фаворити дружно капітулювали. Про все це далі у нашому огляді.

«Бамбук» – «Ротор» – 6:3 (1:3)

Перший матч: 1:0

Арбітри: Божко, Жмурко

Голи: Стеценко (2), Антонов (30), Кульбачний (32, 38), Кучерук (51), Денисов (53) – Гайдашевський (6), Ісхаков (9), Камінський (16)

«Бамбук»: Гарбар, Антонов, Кучерук, Кульбачний, Денисов, Стеценко, Кравецький

«Ротор»: Данилюк, Левченко, Шпаков, Думанюк, Ісхаков, Логвіненко, Камінський, Гайдашевський, Морозов, Туз, Крутяков, Олексійчук, Васильчишин, Костишин

Попередження: Кульбачний (41), Денисов (54) – Левченко (26), Гайдашевський (26)

Ігрову неділю відкривав поєдинок між «Бамбуком» та «Ротором».

Вже перша осмислена атака у матчі завершилася взяттям воріт. Це Стеценко виявився в потрібному місці та в потрібний час після розіграшу кутового, і влучно вдотик пробивши у ліву «шістку» і відкрив лік забитим м’ячам у матчі – 1:0. Віддамо належне «роторцям», які не опустили руки, і досить швидко прийшли в себе після швидкого пропущеного м’яча. Вже через декілька хвилин Гайдашевський, виявившись найспритнішим на дальній стійці після прострілу від Камінського, зробив рахунок на табло рівним – 1:1. Відчувши впевненість у власних силах «роторці» стали активніше діяти в атаці, і невдовзі досягли свого. Перевернув у матчі все з ніг на голову Ісхаков, ефектно у падінні переправивши сферу у ліву «шістку» після прострілу з флангу – 1:2. Віддамо належне «Бамбуку», який не опустив руки, і вже у наступній атаці змінювати цифри на табло Антонов, однак, на щастя для «роторців», його потужний постріл зі штрафного прийшовся у поперечину. Відоме футбольне правило спрацювало відразу. Гарбар парирував сферу перед собою після підступного удару від Левченка, а ось Камінський, який виявився першим на підборі, з кількох метрів при повному потуранні з боку захисту суперника вразив вже порожню ціль, довівши перевагу «Ротора» до двох забитих м’ячів – 1:3. Варте віддати належне підопічним Володимира Громницького, які не опустили руки, і ще до перерви цілком могли зробити рахунок на табло рівним, однак номінальним гостям відверто щастило в епізодах, коли Антонов та Стеценко по черзі влучали у каркас їх воріт.

Не менш цікаво було і після перерви. Другий тайм розпочався з атак «Бамбука», однак до пори до часу вище всяких похвал на останньому рубежі діяв Данилюк, декілька разів врятувавши свою команду від вірних голів, але і він виявився безсилим на 30-ій хвилині, коли Антонов блискучим ударом після розіграшу ауту з середньої дистанції поцілив точнісінько у праву «дев’ятку» – 2:3. Пропущений м’яч дещо морально надламав «роторців», чим сповна скористався лідер атак номінальних господарів, Денис Кульбачний, який оформивши дубль протягом кількох хвилин, перевернув у матчі все з ніг на голову. В першому випадку Денис влучно пробив зльоту впритирку із стійкою після навісної передачі від Антонова та помилки захисту суперника, а другий гол «сімки» «Бамбука» теж став наслідком разючого «ляпу» захисту «Ротора»: Логвіненко в простій ситуації «махнув» повз м’яч, і Кульбачний, вискочивши з-за спини захисника номінальних гостей, холоднокровно пробив впротихід спантеличеному Данилюку – 4:3!!! «Ротор» остаточно «поплив», і цим було гріх не скористатися його супернику. Зняв усі питання щодо переможця зустрічі Кучерук, якому після блискучого прострілу Стеценка на дальню стійку залишалося з кількох метрів лише влучити у порожню ціль – 5:3. Номінальні гості в надії переламати хід подій на паркеті взяли тайм-аут, після якого перейшли на гру з п’ятим польовим, однак цей тактичний хід жодних приємних дивідендів не приніс. Навпаки, Денисов, вразивши вже порожню ціль після позиційної помилки суперника при розіграші «зайвого», встановив остаточний рахунок на табло – 6:3 на користь «Бамбука», який завдяки цьому успіху здобуває путівку до дивізіону 1 на наступний сезон.

«AVIVA» – «Менс» – 9:2 (3:0)

Перший матч: 3:3

Арбітри: Жмурко, Божко

Голи: Казмірчук (13, 16, 30), Кравецький (22, 47), Намба (37), Клімішин (40), Рабченюк (43), Бондаренко (50) – Лисий (31), Гілюк (47)

«AVIVA»: Євтушок, Бондаренко, Вислободський, Якубов, Кравецький, Резніченко, Клімішин, Казмірчук, Подуфалий, Рабченюк, Намба, Чеботарьов, Казва

«Менс»: Вінницький, Лисий, Лісоводський, Гілюк, Юзвак, Левчук, Шадрін, Кіданчук, Дарченко, Є. Павлюк

Попередження: Кравецький (38) – Юзвак (32)

Наступними на паркет вийшли «AVIVA» та «Менс».

Розпочали активніше гру «менсівці», в складі яких хороші нагоди для того, аби змінити цифри на табло мали Дарченко та Левчук, однак Євтушок та захисники із своєю роботою справлялися «на відмінно». Вдало стримавши стартовий атакувальний порив свого опонента, «AVIVA» всередині першого тайму отримала за це приємний бонус у вигляді забитого м’яча. Його автором став Казмірчук, блискуче пробивши зльоту у ліву «дев’ятку» після довгого вводу від Євтушка – 1:0. Не встигли «менсівці» як слід прийти в себе, як вже майже відразу знову були вимушені розпочинати гру від центральної лінії. Знову відзначився Казмірчук, якому після ефектної «стіночки» із Чеботарьовим залишалося лише з кількох метрів поцілити у порожній кут – 2:0. Цей гол відправив номінальних гостей у стан гроггі, чим сповна скористалася «AVIVA», яка ще до перерви зусиллями Кравецького, який холоднокровно реалізував вихід віч-на-віч із Вінницьким, довела рахунок на табло до розгромного – 3:0.

Після відпочинку підопічні Ігоря Вислободського не зупинялися на досягнутому, і невдовзі закріпив і до того більш ніж вагому перевагу номінальних господарів у рахунку Казмірчук, який холоднокровним ударом в ліву «шістку» замкнув поперечну передачу від Клімішина, оформивши хет-трик – 4:0. Гол Лисого подарував промінець надії «менсівцям», які пійшли ва-банк, змінивши голкіпера на п’ятого польового, однак цей тактичний хід увінчався цілковитим фіаско для номінальних гостей. Намба, Клімішин, Рабченюк та Кравецький по черзі після позиційних помилок суперника при розіграші «зайвого» забивали вже у порожні ворота, знявши усі питання щодо переможця зустрічі ще задовго до її завершення – 8:1. Майже відразу Гілюк влучним ударом дещо скоротив відставання, однак останнє слово у матчі все одно завершилося за номінальними господарями. Це Бондаренко, вразивши з близької відстані ворота суперника після довгого вводу від Євтушка, встановив остаточні цифри на табло – розгромна перемога «AVIVA» із рахунком 9:2, яка наступний сезон розпочне у дивізіоні 2.

«Лада» – «Евеліна» – 5:3 (2:2)

Перший матч: 3:3

Арбітри: Подворний, Куцак

Голи: Лисюк (19), Мустафін (21, 41, 47, 53, пен.) – Мельник (15, 52), Приступа (18)

«Лада»: Анд. Панасенков, Лисюк, А. Шульган, Дияк, Іск. Умаров, Мустафін, Підлісний, Іщук, Малюта, П. Шульган, Арт. Панасенков

«Евеліна»: Мердюк, Рудий, Мельник, Приступа, Штокало, Белінський, Горєв, Кучерявий, Ошовський, Федоров

Попередження: Мельник (37), Рудий (47), Ошовський (53)

Вилучення: Іщук (37, удар суперника рукою під час гри)

Продовжував програму ігрової неділі матч між «Ладою» та «Евеліною».

Розпочали активніше гру номінальні господарі, які і створили перший небезпечний момент у матчі. Змінювати нулі на табло міг Мустафін, який блискучим ударом зі штрафного цілив у ліву «шістку», однак колектив із Ярмолинець від неприємностей врятувала стійка воріт. Забитих ж м’ячів вболівальники дочекалися на 7-ій хвилині. Під час розвитку атаки номінальних гостей відразу двоє гравців з різних команд лежали на паркеті, відчуваючи нестерпний біль після ігрового зіткнення, однак гравець «Евеліна» та її капітан, Максим Мельник погребував принципами фейр-плей і ефектним ударом в падінні через себе поцілив під поперечину воріт Панасенкова, відкривши рахунок у матчі. Гол-красень викликав масу обурення на трибунах з боку вболівальників, які з осудженням поставилися до сумнівного вчинку гравця «Евеліни». Прикро, коли бажання перемогти моментами затьмарює здоровий глузд, однак маємо, те що маємо – 0:1. Цей епізод суттєво додав імпульсивності грі, і напруга з кожною наступною секундою стала зростати все більше. Вже у наступній атаці Мустафін міг робити рахунок на табло рівним, однак свій супершанс змарнував, не зумівши у ближньому бою переграти Рудого. Відоме футбольне правило спрацювало відразу. Федоров виконав націлений простріл на дальню стійку, де Приступа, вдало зігравши на випередження, і холоднокровно вдотик пробивши у шпарину між голкіпером та стійкою, довів перевагу «Евеліни» до двох забитих м’ячів – 0:2. Віддамо належне «Ладі», яка при шаленій підтримці трибун зуміла зібратися з силами, і продемонструвавши характер, ще до перерви зрівняла рахунок на табло. Спочатку один м’яч відквитав Лисюк, який з другої спроби таки переграв Рудого, а під завісу першого тайму активний Мустафін, ефектно накрутивши на фланзі захисника, наважився на удар з досить гострого кута, заставши зненацька кіпера «Евеліни» – 2:2.

Основні події на паркеті відбулися після перерви. Емоції як і раніше продовжували бити через край, і на 37-ій хвилині не витримали нерви Іщука, який ледве не завдавши важкої травми вже згаданому вище Мельнику, отримав пряму червону картку, залишивши номінальних господарів. До честі «Лади», вона героїчно відоборонялася впродовж двох належних хвилин, і після поновлення гри у рівних складах отримала за це приємний бонус у вигляді забитого м’яча. Це Мустафін після розіграшу ауту серією обманних рухів розхитав захисника «Евеліни», і зряче пробив в ліву «шістку» з лінії воротарського – 3:2. Віддамо належне «Евеліні», яка категорично не хотіла миритися з подібним розвитком подій на майданчику, і вже у наступній атаці зрівнювати цифри на табло міг Ошовський, однак після вивіреного пасу від Мельника не зумів у ближньому бою переграти Панасенкова. Відоме футбольне правило спрацювало відразу. «Лада» заробила право на небезпечний штрафний удар, який блискучим пострілом в ліву «шістку» перевтілив у забитий м’яч всюдисущий Мустафін – 4:2. Колектив із Ярмолинець відразу взяв хвилинну перерву, після якої перейшов на гру в п’ять польових. Цей тактичний хід вже доволі швидко виправдав себе для номінальних господарів: Мельник, переправивши з близької відстані сферу у сітку після прострілу з флангу від Ошовського, скоротив відставання у рахунку до мінімуму – 4:3. А все вирішив епізод під завісу зустрічі, коли в ході однієї з атак сфера знайшла руку Ошовського у карному майданчику «Евеліни», і арбітр не вагаючись вказав на «позначку». «Вирок» холоднокровно реалізував Мустафін, встановивши підсумковий рахунок у зустрічі – вольова перемога «Лади» із рахунком 5:3, яка завдяки цьому успіху наступний сезон розпочне у когорті найсильніших команд Преміум-ліги.

«Карат-Олешин» – «Мустанг-Автолідер» – 4:4 (4:1)

Перший матч: 4:3

Арбітри: Подворний, Куцак

Голи: Пасічник (6), Хребтатий (13, 14), Сінькевич (19) – Кореганов (12, 26, 49), Будченко (32)

«Карат-Олешин»: Нагорняк, Гуляк, Століта, Хребтатий, Сінькевич, Гринчук, Пасічник, В. Лисий

«Мустанг-Автолідер»: Кисельов, Кореганов, Петрук, Голець, Будченко, Косевич, Мельничук, Віт. Сироватко

Попередження: Сінькевич (38), Хребтатий (49) – Петрук (14), Будченко (43), Кисельов (50)

Вилучення: Сінькевич (40, друге попередження)

Завершував ігрову неділю ще один цікавий поєдинок, у якому зустрічалися «Карат-Олешин» та «Мустанг-Автолідер».

Вже перша осмислена атака у матчі завершилася взяттям воріт. Це Пасічник, вдало зігравши на підборі, невідпорно з розвороту пробив у ліву «шістку» – 1:0. Не встигли «каратівці» як слід відсвяткувати взяття воріт суперника, як невдовзі самі були вимушені розпочинати гру від центральної лінії. Кореганов, блискуче пробивши у ліву «дев’ятку» зі штрафного, зробив рахунок на табло рівним – 1:1. Пропущений м’яч не на жарт по-спортивному розлютив номінальних господарів, в складі яких солював Хребтатий, який двічі змусивши капітулювати Кисельова протягом однієї хвилини зробив шанси «каратівців» на підсумковий успіх значно привабливішими – 3:1. Номінальні гості не опускали руки, і вже у наступній атаці цілком могли скорочувати розрив у рахунку до мінімального, однак Голець своїм шансом не скористався, після блискучого пасу від Кореганова не зумівши у ближньому бою переграти Нагорняка. Відоме футбольне правило спрацювало відразу. Кисельову вдалося врятувати свою команду після вбивчого удару у виконанні Пасічника, однак першим на підборі виявився Сінькевич, який при повному потуранні з боку захисту суперника з кількох метрів вразив вже порожню ціль, довівши рахунок у матчі до розгромного – 4:1.

Найцікавіше ж відбулося на майданчику після перерви. Варте віддати належне «мустангівцям», які зуміли зібратися духом, і видавши на гора ударну п’ятихвилинку, впродовж якої двічі змусили капітулювати Нагорняка, скоротили відставання у рахунку до мінімуму та відродили інтригу в матчі. Спочатку один м’яч відквитав Кореганов, який обігравши на замасі Гуляка, невідпорно пробив з розвороту точнісінько у праву «дев’ятку», а через декілька хвилин поринув у обіймах партнерів Будченко, який прицільним пострілом під поперечину завершив націлений пас від Косевича – 4:3. «Каратівці» розпочали відверто нервувати, і невдовзі не впорався з своїми емоціями Сінькевич, який отримавши два «гірчичники» впродовж двох хвилин, залишив свою команду у чисельній меншості. Парадокс, але цей епізод міг піти на користь номінальним господарям, в складі яких стовідсотковий момент для того, аби зняти усі питання щодо переможця мав Хребтатий, але свій шанс змарнував, вийшовши віч-на-віч із Кисельовим та поклавши вишуканим перекатом його на паркет, примудрився неймовірним чином не влучити у порожні ворота з близької відстані. Відоме футбольне правило спрацювало відразу. Кореганов потужно пробив з середньої дистанції, і сфера, вдарившись об поперечину таки перетнула лінію воріт – 4:4. Відчувши впевненість у власних силах, «мустангівці» стали наполегливіше діяти в атаці, і цілком могли перевести гру в серію післяматчевих 6-ти метрових ударів, однак Голець цією нагодою не скористався, не зумівши з дабл-пенальті, призначеного під завісу основного часу у ворота «каратівців», переграти Нагорняка. В підсумку – бойова нічия із рахунком 4:4, однак за рахунок мінімальної перемоги у першому матчі переможцем у цій дуелі стає «Карат-Олешин», який і здобуває путівку до дивізіону 2 на наступний сезон.

Олександр Таран, прес-служба Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ