«Продексім» – «Спортлідер+»: трагедія останніх хвилин для хмельничан

0
1293

Підопічні Романа Ковальчика розпочали бронзову серію з прикрої мінімальної поразки у Херсоні

«Продексім» (Херсон) – «Спортлідер+» (Хмельницький) – 3:2 (2:0)

Рахунок у серії: 1:0

Арбітри: Кухарь Олександр (Кривий Ріг), Овчинніков Ігор (Запоріжжя)

Спостерігач арбітражу: Кравцов Сергій (Київ)

Голи: Фетько (8), В. Чуднов (14), Волянюк (39) – Шеремета (22), Подлюк (29)

«Продексім»: Ципун – Волянюк, Ланко, В. Чуднов, Скорий – Бербенцев, А. Чуднов, Бессалов, Фетько – Тіаго, Сопільняк, Михайленко. Запасні: Холоша

Головний тренер: Ігор Москвичов

«Спортлідер+»: Бакинський – Калуков, Хамдамов (кап.), Подлюк, Власович – Лисенко, Педяш, Мартинюк, Шеремета – Щербань, Ярмош. Запасні: Чех, Сагайдачний

Головний тренер: Роман Ковальчик

Попередження: Шеремета (28)

У суботу, 7-ого травня, свій черговий поєдинок провів хмельницький «Спортлідер+». В цей день підопічні Романа Ковальчика виїзним матчем проти херсонського «Продексіму» стартували у  серії за бронзові медалі вітчизняної Екстра-ліги, де, згідно регламенту, боротьба триватиме до трьох перемог одного із суперників.

Розпочати хотілося б з неприємного. В той час, поки левова частка футзальних клубів України наполегливо працює над популяризацією та підняттям іміджу Екстра-ліги, намагаючись зробити її матчі якнайдоступнішими для широкого загалу, нажаль, деякі її учасники не докладають відповідних зусиль, аби усі бажаючі могли спостерігати за захоплюючими баталіями на футзальних майданчиках. Або, можливо, не хочуть їх докладати – відповідь на це питання, адресоване очільникам відповідних служб «Продексіму», схоже, є з розряду риторичних, оскільки відсутність організованої онлайн інтернет трансляції домашнього матчу (що, до речі, є обов’язковим згідно відповідного пункту регламенту змагань – прим. автора), позбавило десятки тисяч вболівальників по всій Україні можливості спостерігати вживу за подіями одного з ключових матчів турніру. До речі, це вже не перше подібне «злодіяння» щодо хмельницького клубу. Згадаємо, що в чвертьфіналі плей-офф у Покровському, де «Спортлідер+» зустрічався із місцевим «Титаном-Зорею», теж не була організована інтернет-трансляція гри, а це вже в сумі два випадки, причому усі на стадії плей-офф! Якщо до відсутності трансляцій з Покровського вже всі звикли, то факт відсутності трансляції з Херсона (тим більше, у “бронзовій” серії!!!) – знак неповаги до футзальних вболівальників. Гадаємо, над цим треба добряче замислитися очільникам Асоціації футзалу України, оскільки подібні дії мають відчутний негативний характер.

Що ж до самих подій на паркеті, то сміливо можна стверджувати, що в цьому матчі вболівальники побачили два різні тайми. В першій двадцятихвилинці переконливіше виглядали «мельники», які завдяки голам Фетька та В’ячеслава Чуднова, які по черзі результативно використали грубі помилки захисту хмельничан, вирушили відпочивати із відчутним гандикапом у два забиті м’ячі. А міг він бути і мінімальним, однак супершанс для того, аби скоротити розрив у рахунку під завісу першого тайму змарнував Власович, не зумівши у ближньому бою переграти Ципуна.

1451401825

Після перерви ініціативою володіли вже «лідери», яким вдалося забити швидкий м’яч. Зробив це Руслан Шеремета, який виваженим ударом в кут воріт завершив затяжну багатоходівку своєї команди – 1:2. Безперечно, він дещо надломив морально команду з Херсона і одночасно додав впевненості гравцям «Спортлідера+» у власних силах, які відразу направили на ворота Ципуна серйозний шквал атак, однак кіпер господарів з своєї роботою до пори до часу справлявся. Але і він виявився безсилим на 29-ій хвилині, коли Подлюк пробив метрів з 10-ти сильно і влучно – 2:2!!! Інтрига у матчі відродилася, а ось ініціатива, як і раніше, залишалася під контролем підопічних Романа Ковальчика, однак втілити її у забиті м’ячі вони не змогли. Стовідсоткові нагоди для цього по черзі мали Калуков, Мартинюк, Педяш та Шеремета, однак Ципун продовжував рятувати свою команду, якій епізодами допомогала і примхлива пані Фортуна. «Продексім» ж зумів відповісти підступним пострілом Ланка з середньої дистанції, який прийняла на себе стійка воріт.

Рахунок на табло залишався нічийним, і вже поступово гравці обох команд стали подумки готуватися до серії післяматчевих пенальті, однак до «лотореї» справа не дійшла. Все вирішив гол Михайла Волянюка. Лідер атак херсонців за півтори хвилини до фінальної сирени дальнім ударом застав зненацька Бакинського, і м’яч по красивій траєкторії увінзився точнісінько у верхній кут воріт «лідерів» – 2:3. Хмельничани ж відразу в надії врятуватися від поразки перейшли на гру в п’ять польових, однак їх суперникам не без проблем таки вдалося втримати переможний результат.

В підсумку – прикра мінімальна поразка «Спортлідера+» із рахунком 2:3. Наступний матч серії команди зіграють вже завтра, і також у Херсоні. Стартовий свисток арбітра пролунає о 13:00.

Олександр Таран, прес-служба ФК «Спортлідер+»