Роман Ковальчик: «У нас кожен день – на вагу золота»

0
365

Головний тренер хмельницького «Сокола» Роман Ковальчик відповів на питання за підсумком серії з трьох матчів його команди проти луцького «Любарту»

– Роман Миколайович, перш за все, питання стосовно сьогоднішньої гри. Мабуть, вона вийшла для Вас не такою, як Ви очікували? Чи вплинуло на неї те, що, можливо, хлопці неналаштовані були після двох перемог в Луцьку і вийшли без необхідної концентрації?
– Ні, загалом ми і сподівалися на таку гру. Ми своїх хлопців знаємо вже надзвичайно добре. Я чекав від них, навіть по прізвищах можу сказати, від кого я чекав більше негативних дій, від кого менше. Це все видно на тренуванні, і знаючи, як вони поводилися на цих іграх і як вони можуть поступити, ми в цьому ні секунди не сумнівалися. Ми знали яка буде гра, для того вона і проводилася. Тому в більшості в команді вони борються не з суперником, вони борються зі своєю головою.

– Тим не менше, що б позитивного Ви відмітили? Була напружена гра, і якісь елементи характеру проявили гравці…
– Позитивне єдине в цій грі, що вони зробили те, що ми хочемо: вони дотримувалися свого малюнку гри. Всю гру вони виконували, звісно, кожна з трьох четвірок по-різному. Але вони мали чітке завдання, і вони всі його дотримувалися. Потім вже в кінці зустрічі, коли вони хотіли підігнати собі результат, вони почали це робити набагато гірше, тому що почали проявлятися ще більше їхні погані сторони. Тут чисто психологічний момент в число психологічному аспекті, і ми ці ігри робимо, з ними працюємо, тому що вони – надзвичайно молоді, вони бояться виконувати, більшість з них цього до кінця не розуміє. Хоча вже багато гравців десь знають, що робити.

– У всіх трьох матчах з «Любартом» не можна було не помітити невеликий відсоток реалізації. Дуже багато створюємо, а забиваємо дуже важко і дуже складно. В чому причини цього на поточний момент?
– Перш за все, це неправильно прийняті дії гравця, який з м’ячем, і неправильно прийняті дії цього гравця, який відкривається під заключний удар. Друге – нехватка їхньої індивідуальної майстерності. Не в тому відношенні, щоб вдарити, вдарити вони можуть, а в кількості награних ігор, в кількості таких програних чисто психологічно ігрових ситуацій на тренуваннях. Ми в цьому аспекті працюємо, але це не такий скорий вже процес.

– А стосовно конкретного моменту, коли « три в нуль» виходимо, і не забиваємо? Нібито удар за досвідченим Подлюком, а голу немає. Що конкретно в цьому моменті?
– Рішення на полі приймає футболіст, він вирішив, що так йому буде краще, він так побачив поле і прийняв варіант вирішення цього завдання. Є і помилки, є і правильні рішення, і, я думаю, що він в цьому моменті зрозуміє, чи він в цьому моменті зробив правильно, що вдарив, чи правильним рішенням було віддати пас. Тут ще і емоції грають, і ще кілька чинників. Але це все награється тільки в таких ситуаціях: спочатку в слабших, а потім – в складніших і складніших.

– В цілому сезон для команди вже наближається до завершення. Завершується травень, і планується, що з червня команда піде у відпустку. Наскільки корисними на цьому етапі були оці три гри з «Любартом»? З суперником такого рівня, як «Любарт»?
– Для гравців вони надзвичайно були корисними в тому, що вони десь трошки згуртувалися виконувати тактичне завдання в грі в групових взаємодіях. Плюс і в індивідуальних, які їм ставилися. Воно надзвичайно корисно, і, я думаю, що ми ще дві гри плануємо, і ще дві проведемо. Суперника ще шукаємо – не так все просто знайти суперника нам, щоб я на цьому рівні міг провести ігри. З засильним буде погано, зі слабким це також користі не дасть. Ми шукаємо суперника під наш рівень, це що ми зараз можемо перебороти.

– Після завершення регулярного чемпіонату пройшло вже майже три місяці. Наскільки плідним для команди був цей період часу, коли деякі команди після завершення регулярки чи швидкого вильоту з плей-офф пішли у відпустку, а «Сокіл» продовжує працювати?
– У відпустку може йти команда, яка десь там старша за віком, або буде поповнюватися новими гравцями. А у нас молода команда, і кожен день – на вагу золота. Тому я дуже задоволений, що ми попрацювали з ними, і працюємо – це для них буде надзвичайно великий крок вперед, як в техніко-тактичному плані, так і в психологічному. Ми спеціально проводимо такі ігри, в них є спеціальні на кожну гру завдання, які вони мають виконувати. Ми вчимо їх виконувати ці дії, тому користь дуже хороша.

– Вболівальники, коли аналізують підсумки, вони більше дивляться на результат. Стосовно ігор з «Любартом», минулого літа, якщо брати сумарний баланс, то ми «Любарту» поступилися, зараз три перемоги. А по яких компонентах Ви визначаєте, чи є прогрес в гравців?
– По веденню гри в індивідуальних і групових діях, в команді по їхній поведінці і дотримуванню чіткого плану на гру. Як вони з тим завданням справляються. Як вони його вирішують. На даному рівні вони його вирішують.

– В житті кожної команди є такі болючі моменти, коли когось з гравців відраховують або гравцю доводиться залишити команду. Тиждень тому ми припинили співпрацю з Микитою Макєєвим. Як Ви такі моменти, як тренер, розцінюєте в житті команди?
– Я вважаю, що нічого тут надзвичайного не було, вони всі були повідомлені, і він також був повідомлений. Вони знали, що від них вимагається, вони знали терміни часу скільки на що потрібно. Якщо він не може опанувати себе і виконувати завдання, які на нього покладає команда, звісно, що ми йому подякували і побажали успіхів. Всяке в житті буває, може десь йому буде легше.

– За досвідом, такі моменти згуртовують решту гравців чи хтось може і втратити впевненість?
– Вони підганяють хвости. Це одразу декого насторожує, комусь потрібен додатковий поштовх. Це чисто психологічно багато таких чинників, коли це все можна доводити до ладу. Ми стараємося все робити правильно. Не завжди може виходить, але стараємося робити правильно.

– Питання не по цим матчам, а загалом про поточний плей-офф. Відбулися дві гри між «Продексімом» та «Ураганом», і 2:0 «Ураган» виграє. Чи є для Вас несподіваним такий розворот подій в фінальній серії, чи цього варто було очікувати?
– Розворот подій закономірний, тому що команда «Продексім» підійшла до плей-офф без п’яти основних гравців, чим і мав би скористатися «Ураган». І це буде несподівано тоді для мене, якщо вони цим не скористаються. Це в них хороший шанс зайняти перше місце через те, що основні гравці у суперника травмовані. Якщо б не були вони травмовані, тут палка о двох кінців.

– Ще питання стосовно команди «Любарт». Все ж таки в цьому сезоні ми сім матчів з нею зіграли. Варто, мабуть, подякувати цій команді, що вона таким спаринг-партнером виступила для наших гравців, що дозволяє Вам бачити, які помилки, недоліки і дозволяє команді прогресувати.
– Звісно, ми їм дякуємо. Не тільки нам, але і вони зроблять багато висновків для себе. Ці ігри на даному рівні нам були потрібні. Їм перед стартом в Першій лізі, я вважаю, також.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ