Нічия «Сокола» з «ЕРА-ПАКом» в грі двох гідних суперників

0
2117

Напруженим видався для гравців хмельницького «Сокола» тиждень, що спливає. Команда провела 4 контрольних матчі з серйозними суперниками, на які накладалися довготривалі переїзди. Але все це невід’ємна частина життя професійного спортсмена. Завершальним же в цій серії спарингів для команди Романа Ковальчика був матч з найбільш відомим чеським клубом «ЕРА-ПАК», який має чемпіонських трофеїв в своїй країні, поступаючись ними за кількістю у всій Європі хіба що казахстанському «Кайрату».

До речі, грати з «ЕРА-ПАКом» влітку, це вже для хмельницької команди стало певною традицією. Два роки тому в Польщі «Сокіл» поступився чехам 0:4, за рік в Хрудімі знову була поразка, але вже 2:4. Тож в суботній грі, як в відомому прислів’ї, для підочних Романа Ковальчика була третя спроба здолати відомий у всій Європі клуб.

Перший удар по воротах в грі був за «Соколом». На першій хвилині подоляни заробили штрафний, і Подлюк з нього пробив повз ворота. За кілька секунд вже Кручек був на ударній позиції, але з восьми метрів спрямував м’яча над поперечиною. Коли на 3-й хвилині перший фол заробили гості, обидва тренери провели зміну четвірок. І одразу гольовий момент! Гресь вийшов сам на сам з Литвиненком, не став обігрувати голкіпера, пробив, але воротар збірної України виграв цю дуель.

А далі пішла гра, як-то кажуть, без моментів, і навіть штрафний у виконанні Подлюка не став небезпечним – м’яч на себе прийняла стінка. Час змінитися рахунку прийшов на 10-й хвилині. Хамдамов зліва вийшов сам на сам з Литвиненком, обманим рухом посадив голкіпера на підлогу, після чого спрямував м’яча в порожні ворота.

Господарі одразу вибухнули кількома атаками, в одній з них небезпечно зліва пробив Словачек, і Шевченко перевів шкіряну кулю на кутовий. А невдовзі, на 12-й хвилині, Роман Ковальчик вирішив взяти тайм-аут. Після нього «Соколу» знову було важко, і Шевченко врятував свою команду спочатку після удару Доші справа в дальній кут, а потім дуже небезпечних пострілів Макса та Феліпе.

І надалі небезпечніше було біля воріт «Сокола», тож, захищаючись, доводилося розраховувати на контратаки та на стандарти. Після одного з них Абзалов не встиг замкнути штангу, а на останній хвилині тайму Литвиненко відбив дальній удар Подлюка. Перший тайм за «Соколом» 1:0.

Після перерви Шевченко та Литвиненко залишилися на своїх місцях, і останній одразу вступив до гри, зловивши м’яча після удару Сороки. Атака-відповідь господарів з фолом у «Сокола», і Шевченко перевів м’яч на кутовий після удару Евертона зі штрафного.

Все ж таки гри було більше на половині «Сокола», і нашим хлопцям доводилося самовіддано захищатися. На 24-й хвилині Сорока лише в останню мить завадив Давиду Дрозду нанести разючий удар з-меж штрафного. За мить той же Сорока зробив це вже проти Коуделки. Згодом небезпеки біля воріт Шевченка поменшало, проте і Литвиненко роботою перевантажений не був.

Відігратися господарям допоміг стандарт – після кутового пішла миттєва передача в штрафну, і Макс невідпорним ударом вгатив м’яча в сітку.

І тут треба віддати належне гравцям «Сокола», які після пропущеного голу не втратили впевненість, а почали шукати нагоди вийти вперед. По воротах Литвиненко пройшло кілька ударів, проте український воротар виручав чеську команду. А на 34-й хвилині блискучі реакцію продемонстрував вже Шевченко, коли відбив удар Павела Дрозда під поперечину. Шевченко продовжував творити дива, і за хвилину відбив удар Павела Дрозда, який можна було вважати «мертвим».

Ближче до завершення гри обидві команди продовжували тримати високий темп. Господарі тиснули, гості за будь-якої нагоди прагнули контратакувати. На останній хвилині виручив свою команду Литвиненко після удару Хамдамова. Згодом Подлюк дальнім ударом влучив у поперечину. А там вже і до фінальної сирени було недалеко.

Нічия 1:1 в товариській грі, яка нічим за напругою та емоціям не відрізнялася від офіційної. Одразу після матчу в Хрудімі «Сокіл» взяв курс на рідний Хмельницький. Тренерський штаб надав футболістам три вихідних, після яких розпочнеться підготовка до міжнародного турніру «Futsal Masters», що 27-31 серпня пройде в Польщі.