“Спортлідер+” зазнає другої поразки у півфінальній серії плей-офф із харківським “Локомотивом”

0
1405

Підопічні Романа Ковальчика і у другому матчі серії до трьох перемог поступилися на виїзді чинному чемпіону, харківському “Локомотиву”

“Локомотив” (Харків) – “Спортлідер+” (Хмельницький) – 5:0 (2:0)

Рахунок у серії: 2:0

Арбітри: Подранний Микола (Житомир), Білащенко Олександр (Чернігів)

Спостерігач арбітражу: Кравцов Сергій (Київ)

Голи: Д. Сорокін (15), Овсянніков (16), Журба (24, 27), Шотурма (33)

“Локомотив”: Іваняк (Савенко, 38) – Овсянніков, Бондар, Журба, Д. Сорокін – Рогачов, Валєнко, Шотурма, О. Сорокін – Кисельов, Шамлі, Сірий. Запасні: Литвиненко (кап.), Савенко

Головний тренер: Євген Ривкін

“Спортлідер+”: Тимощук – Калуков, Хамдамов (кап.), Подлюк, Власович – Лисенко, Шеремета, Педяш, Мартинюк – Ярмош, Щербань, Сагайдачний. Запасні: Бакинський

Головний тренер: Роман Ковальчик

Попередження: Бондар (16) – Сагайдачний (30)

Другі матчі в серіях плей-офф до трьох перемог завжди є ключовими. Або суперники переїжджають до міста, де базується команда з більш низьким рейтингом, на третій матч за рахунку 0:2 для неї, або все-таки при 1:1, а це вже абсолютно інший розклад, який потягне за собою інші і тактику, і стратегію. У регулярному чемпіонаті наші клуби давно вже не грають спарені матчі, хіба що в «Фіналі восьми» Кубка України, раз на рік, деяким командам доводиться грати по два, а то і по три гри поспіль. Так що, не останню роль у других матчах грають вміння медичного штабу команд відновити футболістів, плюс глибина складу. Хоча основне навантаження лягає на обмежене коло футболістів, але вихід «свіжих» гравців може по ходу матчу зіграти вирішальну роль.

20

Однак «Спортлідеру+», як гостьовий команді, нових гравців брати було нізвідки, а у «Локомотива» Білоцерківець, Федорченко і Шпигарь знаходяться в лазареті. Так що, зі стартових хвилин можна було говорити про двох змінах щодо суботньої гри – в «рамці» «Локомотива» з’явився Євген Іваняк, а у гостей гру почала друга четвірка, де найдосвідченішим був Дмитро Калуков. Ось на неї-то і прийшовся весь тиск, який на ворота Тимощука створювали «залізничники». Тільки за першу хвилину харків’яни завдали чотири удари по воротах гостей, при цьому Тимощуку довелося двічі серйозно вступити в гру. Тренер «Спортлідера+», Михайло Токар, який при дискваліфікації Романа Ковальчика керував командою, за рахунок інтенсивних замін підтримував свіжість футболістів, але атаки «Локомотива» не знали пауз і перерв. Тимощук трудився, не покладаючи рук, плюс на 6-й хвилині після сильного удару Дмитра Сорокіна за голкіпера зіграла поперечина.

На відміну від суботнього матчу, під стать першій четвірці «Локомотива» діяв і другий квартет, в якому багато брав на себе гру Шотурма. І на 14-й хвилині за рахунок індивідуальних дій гравець господарів вийшов один на один з Тимощуком, але, на щастя для хмельничан, влучив у стійку.

Ну, а незабаром спрацював закон переходу кількості в якість. Дмитро Сорокін пробив по воротах метрів з 14-ти, і Тимощук, закритий гравцями, на м’яч зреагував із запізненням. І знову, як і в суботу, господарі порадували заповнені трибуни Палацу спорту «Локомотив» дуплетом – після прострілу від кутового прапорця Овсянников виграв в штрафній боротьбу у Тимощука і Щербаня, і з півметра проштовхнув м’яч за лінію воріт.

3

Що ж до атак «Спортлідера+», то їх господарі звели до мінімуму. Пробратися впритул до воріт Іваняка було нереально, ну, а в тих рідкісних випадках, коли у подолян проходили дальні удари, голкіпер харків’ян спокійно і надійно виконував свою роботу.

Два голи переваги в рахунку – не привід розслабитися і скинути оберти. І гравцям «Спортлідера+» ставало все складніше встигати за комбінаційною грою, в якій «залізничники» чергували довгий розіграш м’яча з несподіваними довгими передачами в вільні зони. Після однієї з таких передач від Овсяннікова, Журба по центру вийшов один на один з Тимощуком і технічно прокинув м’яч повз голкіпера. Ще через три хвилини воротар гостей потрапив під забійні удари Дмитра Сорокіна і Журби, і якщо перший з них Тимощук відбив, то парирувати другий вже було нереально.

А невдовзі масну крапку у матчі поставив Шотурма, вразивши порожню ціль після позиційної помилки при розіграші “зайвого” – болюча поразка “Спортлідера+” із рахунком 0:5.

Тепер півфінальне протистояння переїзджає у Хмельницький, де 23-ого квітня і буде зіграний третій матч серії між цими суперниками.