Суддівська мантія під прикриттям. Продовження… (офіційне звернення ФК «СПОРТЛІДЕР+») + ВІДЕО

0
1523

Офіційне звернення футзального клубу “Спортлідер+” щодо дій представників суддівського корпусу Асоціації футзалу України

Не пройшло і чотирьох місяців, як черговий суддівський скандал сколихнув усіх не байдужих до футзалу людей. І вчергове мусимо констатувати, що відбулось це з командою «Спортлідер+». Шляхом призначення над сумнівного пенальті, діючий чемпіон харківський «Локомотив» робить крок до перемоги у першому півфінальному матчі чемпіонату України з футзалу в Екстра-лізі (відео епізоду за цим посиланням https://www.youtube.com/watch?v=dzNBOckL8dk).

А чому ж чотири місяці? Згадайте перший матч попереднього етапу Кубку України між івано-франківською «Візою Втормою» та командою «Спортлідер-2», коли бригада арбітрів на чолі із Лютим (спостерігачем арбітражу) та Вовчком (третій арбітр) творила «бєспрєдєл» з юними 17-річними хлопчиками (ознайомитися із його змістом Ви можете за цим посилання https://www.sokil.km.ua/29359.html). У підсумку офіційне звернення ФК «Спортлідер+» з чіткою ціллю розібратися у цих подіях, винести правову оцінку діям арбітрів. Натомість, повне ігнорування до нашого звернення, жодної офіційної реакції керівного складу АФУ, повна байдужість до кричущих подій суддівського свавілля. Натомість, Лютий продовжує інспектувати, Вовчок обслуговувати матчі Екстра-ліги в якості арбітра. Шановні друзі, вчергове очевидний факт касти «непрікасаємих». Відповідно наш клуб, оголошує про початок безстрокової спортивної мирної акції у боротьбі проти суддівського свавілля, яке час від часу руйнує багаторічні плани, травмує психологію, змушує вдаватися до подібних кроків (якщо Ви нас підтримуєте, звертайтесь у наш клуб і ми спільно робитимемо дієві кроки по усуненню цих ганебних явищ в українському футзалі).

Далі по факту.

Нажаль, прояви суддівського «беспрєдела» знайшли своє відображення нещодавно на найвищому всеукраїнському рівні. Сталося це 2-ого квітня 2016 року у першому матчі півфінальної серії плей-офф вітчизняної Екстра-ліги між чинним чемпіоном турніру, харківським «Локомотивом» та його віце-чемпіоном, хмельницьким «Спортлідером+».

Долю неймовірно напруженого та драматичного поєдинку, у якому молода хмельницька команда більш ніж достойно протистояла чинному чемпіону та базовому клубу національної збірної України вирішив надсумнівний епізод на 35-ій хвилині, коли арбітр матчу (між іншим арбітр ФІФА!), Геннадій Гора, призначив пенальті у бік воріт «Спортлідера+».

Овсянніков після верхової боротьби у карному майданчику «лідерів» із Тимощуком, який швидко повертався у власні ворота після підключення до атаки власної команди в якості п’ятого польового, схопився за обличчя, і арбітр зустрічі вказав на «позначку». На веб-сайті харківського клубу та його дружньому порталі Sport.ua ваш покірний слуга уважно ознайомився із формулюванням цього епізоду, мовляв кіпер хмельничан вдарив ліктем по обличчю досвідченого універсала «Локомотиву» та збірної України у цьому протиборстві, однак, на відеозаписі чітко помітно, що цього «контакту» не було і близько (відеозапис додається).

Звичайно, усе можна списати на людський фактор, як в більшості випадків і виправдовують помилки своїх підлеглих очільники суддівського комітету Асоціації футзалу України, однак тут випадок зовсім інший. Не віриться, що такий досвідчений представник футбольної Феміди, за плечами якого десятки надважливих матчів у різноманітніх турнірах та статус арбітра ФІФА, міг невимушено помилитися в цій ситуації саме у цій грі. Як говорять «савпаденіє – не думаю».

Що ж це – упередженість чи злочинна халатність арбітра? Відповідь на це питання відома лише самому пану Горі. Не важко зрозуміти на що розраховує він, пан Білащенко (другий арбітр) та пан Кравцов (спостерігач арбітражу у цьому матчі): агонія ФК “Спортлідер+” скінчиться, комітет арбітрів обмежиться відписками, а завтра вони знову вбиватимуть Вас, руйнуватимуть Ваші плани, завдання, а найстрашніше зводитимуть нанівець зусилля президентів команд, які у наш важкий економічний час вкладають баснословні суми, аби наш футзал не лише жив, а й при цьому розвивався. Кричущим фактом є те, що усі ці злодіяння відбувалися проти переважно молодих футболістів, які лише формуються, як особистості і спортсмени та лише пізнають смак матчів такого високого турнірного рівня як півфінальна стадія Екстра-ліга. Цікаво чи про ці важливі чинники, думала суддівська бригада? Гадаємо ні.

Наша команда за допомогою цього листу не хоче в жодному разі перекласти усі біди на плечі арбітрів та зробити себе при цьому «обіженною». Просто подібні факти халатного відношення арбітрів до своїх обов’язків, за виконання яких вони отримують, до речі, чималі кошти, руйнує розвиток українського футзалу, і на нашому місці завтра може опинитися будь-який з клубів на футзальній карті України.

Сподіваємося, що дане звернення надасть вдосталь поживи для роздумів очільникам футзального корпусу і вони знайдуть у собі сміливість відреагувати на нього також відверто та прозоро. Тому ми залишаємо за собою право, звернутися до всієї України, всіх команд-учасниць всеукраїнських змагань з футзалу, ЗМі з проханням максимально розтиражувати даний матеріал.

Крім того, ФК “Спортлідер+” звертається з наступними проханнями:

– публічне оприлюднення результатів висновків комітету арбітрів АФУ щодо роботи суддівської бригади у даному матчі;

– офіційний коментар голови комітету арбітрів АФУ  щодо роботи суддівської бригади у даному матчі;

– у випадку винесення вердикту до даної суддівської бригади публічного оприлюднення термінів дискваліфікації.

З повагою, ФК “Спортлідер+”!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ