Україна в першій товариській грі не мала проблем з Молдовою

0
593

Більше девяти років збірні України та Молдови не перетиналися між собою на футзальних майданчиках, і це при тому, що до 2011-го товариські поєдинки між цими двома командами були майже невід’ємною частиною кожного сезону. Зараз обидві команди готуються до старту основного раунду кваліфікації до чемпіонату Європи 2022-го року, який для обох команд буде в самому кінці січня наступного року. Суперники команди Олександра Косенка всім добре відомі – це Хорватія, яка якраз сьогодні змінили свого головного тренера, Албанія та Данія. І якщо Україна в цьому квартеті один з фаворитів, то Молдові, яка разом зі збірними Греції, Азербайджану та Словаччини входить до групи 3, вибороти одне з двох перших місць буде дуже важко.

Втім, час тільки в квітні 2021-го року розставить всіх по своїм місцям, поки ж обидві збірні в процесі підготовки, і Молдова привернула до себе увагу тим, що в вересні в одному з двох товариських матчів переграла 3:2 збірну Франції, чого не змогла зробити українська команда в рамках кваліфікації до чемпіонату світу 2021 року.

Малюнок гри став очевидним з перших хвилин. Україна багато володіла м’ячем та проводила позиційні атаки, гості ж розрахунок зробили на відриви та швидкі контратаки. Проте перший гольовий момент у України виник на 5-й хвилині після грубої помилки суперника біля воріт, але Кузь цим подарунком не скористався. За кілька секунд «продексімівська» четвірка дотепно розіграла аут, і Шотурма не залишив шансів Китороаге. В першій половині тайму українці створили кілька нагод збільшити свою перевагу, але не використали їх. Гості лише зрідка переходили середину майданчика, і Ципун був без серйозної роботи. Лише на 13-й хвилині Кирилу довелося демонструвати свою майстерність, коли він не дав себе переграти при виході Обаде сам на сам.

Збірна України в атаці була не надто винахідливою, до перерви Китороаге відбив по одному небезпечному удару від Кузя та Педяша. Тим не менше, другий м’яч влетів у ворота Молдови – за 9 секунд до сирени дальнім ударом Шотурма оформив дубль.

Другий тайм у України розпочала третя четвірка, і не найкращим чином. Цимбаліст протягом хвилини мав дві чудові нагоди забивати, але спочатку надійно зіграв Ципун, а потім м’яч просвистів поруч зі штангою. Невдовзі на майданчик вийшла номінально друга четвірка, і після дальнього удару Пелеха Кузь підправив м’яч до сітки. Ще один м’яч у ворота Молдови не змусив себе довго чекати: Фаренюк зіграв в стінку з Журбою і ударом з 8-ми метрів довів рахунок до 4:0.

Спортивна доля матчу була вже вирішена, і гра за змістом все більше і більше відповідала своєму статусу товариської. Мова на майданчику йшла про те, що Україна мала забивати ще кілька м’ячів, в той час, як збірна Молдови прагнула голу престижу.

Перед самим екватором тайму Олександр Косенко випустив на майданчик Олександра Сухова, і левова частка відповідальності за «сухість» воріт лягла на голкіпера «ХІТа». Захист українців «потурбувався», що Сухов не простоював, і на 35-й хвилині Молдова зусиллями Ніколайчука один м’яч відіграла.

З 37-ї хвилини Олександр Косенко вдався до експериментів, і Шотурма почав грати у воротарській футболці. Це тривало недовго, бо і головний тренер Молдови Володимир Вусатий відповів тим же, кинувши Обаде на майданчик «п’ятим». На останній хвилині Шотурма вдруге отримав можливість вийти «п’ятим», але це не дозволило Україні змінити рахунок 4:1.

Друга гра між збірними України та Молдови відбудеться 9 грудня, початок – о 14.00.

Запоріжжя. 8 грудня. Товариський матч
Україна – Молдова – 4:1 (2:0)

Україна: Кирило Ципун (Олександр Сухов, 30) – Михайло Зварич, Микола Білоцерківець, Петро Шотурма, Ігор Корсун – Микола Микитюк, Тарас Кузь, Мар’ян Пелех, Олександр Педяш – Сергій Малишко, Артем Фаренюк, Олег Єрьомін, Сергій Журба – Юрій Савенко

Молдова: Олег Китороаге – Олександр Цимбаліст, Кристіан Обаде, Сергій Ніколайчук, Леонід Подлеснов – Костянтин Ніца, Марін Стан, Костянтин Гуржуй, Юріє Дороган, Вадим Цуркану, Іон Коваль, Даніел Адам, Роман Сирбу – Олексій Капсамун

Голи: Петро Шотурма, 5,20, Тарас Кузь, 24, Артем Фаренюк, 26 – Сергій Ніколайчук, 35