Відбір на UEFA Futsal Championship-2022. 2:7 – це без шансів: Україна провалила гру з Хорватією

0
468

За чотири дні після свого першого побачення в Осієку збірні України та Хорватії з футзалу в неділю ввечері вийшли одна проти одної вже Запоріжжі. Перша гра завершилася на користь хорватів 3:2, а другу можна було вважати таким собі прихованим фіналом в боротьбі за перше місце в групі 1, в якій суперника українців цілком могла задовольнити і нічия, а от підопічним Олександра Косенка треба було перемагати або з перевагою в два м’ячі, або 1:0 чи 2:1.

Змін у складах відбулося одна на дві команди. Одразу після першої гри вже було відомим, що до України не поїде воротар Хорватії Жарко Лукетін, якому дошкуляв радикуліт і в Осієку він грав на уколах. Саме тому в «рамку» гостей вийшов Зоран Пріміч. Щодо стартового квартету збірної України, то ним стала четвірка на чолі з Сергієм Журбою, яка, нагадаємо, в Хорватії забила обидва м’ячі. Чому Олександр Косенко вирішив піти на таку перестановку, це мали показати перші хвилини гри.

Втім, нічого цікавого вони не показали. М’яч переходив від однієї команди до іншої, і жодної небезпеки воротам не було. Більше п’яти хвилин суперники вовтузили м’яч туди-сюди, поки на 6-й хвилині не помилився захист збірної України, Чекол пробив по воротах з дуги, і тільки вихід з воріт Ципуна врятував Україну від голу. Господарі відповіли за кілька секунд дуже гостро: Корсун мав нагоду відкрити рахунок, але пробив в штангу.

Розкриватися гра почала ближче до середини тайму, і моментів побільшало. На 8-й хвилині Пріміч двічі вступив до гри, відбиваючи удари Педяша та Журби. А от Ципун за хвилину виявився безсилим після удару Ведрана Матошевича метрів з восьми після розіграшу ауту, і гості повели в рахунку.

Зрівняти його Україні вдалося за дві хвилини. Гудашич в штрафному майданчику Хорватії збив Петра Шотурму, арбітри призначили пенальті, який сам же постраждалий і реалізував. Більше того, пройшло всього 33 секунд, як українці були вже попереду. Шотурма з кутового зробив передачу на Михайла Зварича, який ударом з восьми метрів примусив Пріміча знову діставати м’яча зі свої воріт.

Поступаючись в рахунку, Хорватія суттєво додала. Сутонь не зміг переграти Ципуна при виході сам на сам. Але це зробив на 15-й хвилині Даріо Марінович. Головна зірка збірної Хорватії видав блискуче соло по лівому флангу, і, залишивши послідовно поза грою Ципуна, Микитюка та Миколу Грицину, ударом зліва з гострого кута вразив порожні ворота.

Кінцівка тайму вийшла драматичною. За кілька секунд до сирени українці провалилися в захисті, Ципун за межами штрафного майданчика рукою відбив м’яч після удару Періча, і арбітри покарали нашого воротаря червоною карткою. Окрім того, це ще був і небезпечний штрафний. Хорвати довели його до удару, Малишко після удару Сутоня підстрахував Сухова, а потім Сухов потягнув м’яч з кута воріт після удару Єловчіча.

На початку другого тайму Україна мала грати в меншості 1.50. Більше хвилини господарі в захисті відіграли надійно, в атаці ж ледь не відзначився Педяш, але пробив вище воріт. Коли ж склади стали рівними, Хорватія таки забила: Марінович оформив дубль після дотепного розіграшу кутового.

За рахунку 2:3 час щось вигадувати прийшов до українців. Але він спливав, а гостроти біля воріт Пріміча не було. Хорватія холоднокровно грала в захисті, а на 31-й хвилині Франко Єловчіч скористався помилкою Сухова на виході і ударом з хорватської половини вразив порожні ворота.

Олександр Косенко одразу взяв тайм-аут, після якого Шотурма вийшов п’ятим польовим. Гра пішла на половині хорватів, але втрата м’яча дозволила Канюху ударом через весь майданчик вразити порожні ворота. Українці тим не менше не відмовилися від гри з п’ятим, що і дозволило Маріновичу за рахунок індивідуальних дій довести рахунок до 6:2.

Доля гри була вже очевидною, і питання було лише по остаточному рахунку. А його встановив воротар збірної України Олександр Сухов, вразивши власні ворота.

Після цієї розгромної поразки збірна України зберігає шанси на вихід до Євро-2022, але 2:7 вдома від Хорватії – це ганьба, яка стане в один ряд з провалом збірної України в відбірковій кампанії чемпіонату світу рік тому. Стосовно Хорватії, то ця команда стала першою збірною, яка достроково забезпечила собі путівку на чемпіонат Європи.

Запоріжжя. 7 березня. Відбірковий матч ЧЄ-2022
Група 1
Україна – Хорватія – 2:7 (2:2)

Арбітри: Кирилл Найшулер, Пааво Комппа (обидва – Фінляндія)

Україна: Кирило Ципун (Олександр Сухов, 20) – Сергій Малишко, Олександр Педяш, Сергій Журба, Тарас Кузь – Михайло Грицина, Микола Микитюк, Артем Фаренюк, Олег Єрьомін – Микола Грицина, Михайло Зварич, Ігор Корсун, Петро Шотурма
Головний тренер Олександр Косенко

Хорватія: Зоран Пріміч – Ведран Матошевич, Франко Єловчіч, Лука Періч, Йосип Сутонь – Даріо Марінович, Крістіан Чекол, Йосип Юрліна, Антоніо Секуліч, Дуйє Кустура, Давор Канюх, Нікола Гудашич, Матей Хорват – Марко Вукович
Головний тренер Маринко Маврович

Голи: Петро Шотурма, 11-з пенальті, Михайло Зварич, 12 – Ведран Матошевич, 9, Даріо Марінович, 15,23,35, Франко Єловчіч, 31, Давор Канюх, 32, Олександр Сухов, 39-автогол

Попередження: Сергій Малишко, 7

Вилучення: Кирило Ципун, 20