Відбір на UEFA Futsal Championship-2022. Україна зазнала поразки від Хорватії

0
341

З суттєвими кадровими проблемами до надважливої очної гри підійшли збірні Хорватії та України, і якщо їх порахувати, то тут ситуація була, якщо так можна висловитися, «на користь» українців. В нашій збірній «на травмі» був Микола Білоцерківець, до цього ж можна додати відсутність асистента головного тренера Валерія Легчанова, в якого тест на ковід виявився позитивним. В той же час, ще задовго до гри було відомо, що хорвати не зможуть розраховувати на чотирьох провідних гравців: Тихоміра Новака, Стєпана Перишича, Крістіана Постружина та Луку Сутоня. Вже безпосередньо перед грою під питанням була участь в ній ще одного лідера збірної Хорватії – Матея Хорвата, але врешті решт гравець чемпіона Хорватії «Олміссума» на заявку до гри був включений. Як би там не було, попри всі негаразди, обидві збірні, без сумнівів, ставили перед собою завдання досягти позитивного результату. Якого саме, тут вже можна припуститися, що під ним з кожного боку малося на увазі не одне і теж саме.

69 секунд знадобилося збірній Хорватії, щоб відкрити рахунок. Єловчіч на правому фланзі закинув м’яч на хід Сутоню, і той пробив в дотик повз Ципуна в дальній кут. Господарі продовжували атакувати, за хвилину Сутонь вже зліва намагався вразити ворота, але Ципун відбив цей удар.

Українці першу загрозу воротам Хорватії створили наприкінці 5-ї хвилини, коли Микитюк пробив здалеку – Лукетін зіграв надійно. Куди краща нагода відігратися була за дві хвилини: Зварич вийшов сам на сам з Лукетіном, проте пробив в воротаря. Невдовзі той же Зварич потужно пробив метрів з восьми – вище воріт. За кілька секунд не пощастило Миколі Грицині – після його удар м’яч струсонув штангу. До голу вже було близько, і він стався на 9-й хвилині: після передачі з ауту Педяш ударом метрів з 15-ти спрямував м’яча точно в кут воріт. В ці хвилини гра йшла не за сценарієм хорватів, тому їхній головний тренер одразу ж взяв тайм-аут.

Та й після нього більше атакували українці. Були і дальні удари по воротах, і вихід «3 в 2» – хорвати змушені були лише захищатися. Ципун тривалий час був без роботи, і з’явилася вона в нього на 12-й хвилині: це Марінович пробив здалеку, наш воротар відбив м’яч перед собою, а потім завадив Єловчічу зіграти на добиванні. Одразу небезпечний штрафний біля воріт України: удар Маріновича відбив Ципун, а добивання від Єловчіча прийшлося в Корсуна. На 17-й хвилині Хорватії вдалася контратака «3 в 1», після якої Шотурма ледь не вразив власні ворота, але м’яч від нього влучив в штангу.

Кінцівка тайму була за збірною України, яка, до речі, постійно грала в три четвірки. Журба діагоналлю через весь майданчик зробив передачу на Малишка, Лукетін помилився на виході, що і дозволило нашому гравцеві вразити порожні ворота. Перший тайм за Україною 2:1.

Більше 4-х хвилин другого тайму суперники грали без моментів, поки Єрьомін по центру не вивалився наодинці проти Лукетіна, а переграти воротаря не зміг. Хорвати відповіли одразу тим же – вже Марінович програв свою дуель Ципуну. Після спалаху Хорватія і України взяли паузу, гра більшу частину часу йшла в середині майданчика, і моментів, щоб рахунок змінився, було небагато. На 31-й хвилині шанс був у Михайла Грицини, але зліва з 8-метрів він влучив у Лукетіна. За три хвилини воротар Хорватії знову був в грі, відбивши небезпечний удар Фаренюка. В наступній атаці України Микитюк перекинув м’яч і через воротаря, і через ворота. Одразу ж покарання за нереалізацію… Періч відкинув м’яча під удар Єловчічу, і той ударом в дотик вразив дев’ятину.

Перша четвірка хорватів проводила на майданчику дуже багато часу, тому логічним був тайм-аут від Маринко Мавровича. Коли ж гра поновилася, м’ячем більше володіли господарі, на 38-й хвилині Єловчіч знайшов вільного перед нашими воротами Періча, який вдруге вивів Хорватію вперед.

Тут вже Олександру Косенку довелося брати тайм-аут, після якого Шотурма вийшов на майданчик у воротарській футболці. Майже весь час м’яч контролювала збірна України, але реальної загрози воротам Лукетіна так і не створила, тож поразка – 2:3.

Шанс на реванш у команди Олександра Косенка буде в неділю, 7 березня, коли Україна та Хорватія зіграють в Запоріжжі.

Осієк. 3 березня. Відбірковий матч ЧЄ-2022
Група 1
Хорватія – Україна – 3:2 (1:2)

Арбітри: Стефан Врейєнс, Хуан Булен (обидва – Бельгія)

Хорватія: Жарко Лукетін – Ведран Матошевич, Франко Єловчіч, Лука Періч, Йосип Сутонь – Даріо Марінович, Крістіан Чекол, Йосип Юрліна, Антоніо Секуліч, Дуйє Кустура, Давор Канюх, Нікола Гудашич, Матей Хорват – Зоран Пріміч
Головний тренер Маринко Маврович

Україна: Кирило Ципун – Микола Грицина, Михайло Зварич, Ігор Корсун, Петро Шотурма – Михайло Грицина, Микола Микитюк, Артем Фаренюк, Олег Єрьомін – Сергій Малишко, Олександр Педяш, Сергій Журба, Тарас Кузь – Олександр Сухов
Головний тренер Олександр Косенко

Голи: Йосип Сутонь, 2, Франко Єловчіч, 35, Лука Періч, 38 – Олександр Педяш, 9, Сергій Малишко, 19

Попередження: Лука Періч, 29